Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2013.   #3
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Programski jezici postaju "mainstream" ne toliko zbog lepote sintakse ili ne znam čega, već uglavnom jer ih pogura neki spoljni faktor. Npr. ako programiraš za Windows verovatno ćeš završiti na c# .net varijanti ili na c++. Ako programiraš za iOS Objective C je prvi izbor. Ruby je bio Ruby i 90-ih ali bez odličnog frejmorka za web ne verujem da bi postao toliko popularan... Stoji i kontra argument, da nisu dobri ne bi ih izabrali Microsoft, Apple... Međutim na takve odluke više utiču poslovni neko tehnički razlozi.
Čini mi se da Go, za sad, nema takvu platformu koja bi pogurala prihvatanje jezika (morao sam do rečnika da nađem srpsku reč za "adoption"). Google to može da promeni, npr. kada bi Go dobio super frejmvork za Android...

Što se tiče radne snage, mislim da bi većina c, c++, c#, c [šta god] programera moglo da se prilagodi dosta brzo. Nemoj da me držiš na reč ali ako bi mi bila ponuđena dva identična posla, osim razlike C, C++ vs Go, verovatno bih pre prihvatio Go, ako ništa drugo uvek bi imao priču, znate radim u onom novom jeziku...

Za škole stvarno ne znam, ali si mi izmamio osmeh
__________________
Važnije je biti ljubazan, nego biti u pravu.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje BraMom za poruku: