Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2006.   #56
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
@caboom: Ja još nisam video "uprošćeno" rešenje koji stvarno radi kako treba. Sve to izgleda prosto i jednostavno na početku, ali vremenom naletiš na iste probleme koje su ljudi već rešili 100 puta i onda sve to ispadne još gore i zamršenije.

U principu, pokušavam da se držim pravila da pokušam prvo sa gotovim komponentama, makar i lošeg kvaliteta a onda da ih zamenim nečim boljim ili čak napišem sam ako se uverim da ne radi. Naravno, bitno je dizajnirati sistem tako da je lako menjati interne implementacije.
slazem se, ali ja sa druge strane nisam video mnogo dobrih middleware komponenti koje su dovoljno robusne a da ne kostaju robusno mnogo i to ponajvise zato sto se veliki broj proizvoda pumpa da pokrije sto veci opseg keyworda, sto je deo trzisne utakmice, i onda stradaju osnovne funkcionalnosti - ovo govorim najvise sa stanovista MoM komponenti, posto imam relativno sveza (i losa) iskustva sa jeftinim (do $1k po procesoru) i besplatnim resenjima, dok sa ORBovima nemam skorasnja iskustva. naravno, sve zavisi od problema, samo sam hteo da naglasim da se cesto uzimaju daleko kompleksnija resenja bez preteranog udubljivanja u problem posto je na grafiku veoma lako ucrtati "JMS Broker" i povezati komponente. karikiram, ali znas na sta ciljam.
u sustini, mislim da je najprostije resenje otvoriti novcanik za najbolje ili zaista dobro resenje, ukoliko to nije moguce onda se treba zapitati da li je to zaista potrebno (citaj isplativo), ili "sta ja zapravo radim ovde"...

Poslednja izmena od caboom : 24. 09. 2006. u 16:48.
caboom je offline   Odgovorite uz citat