Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 11. 2006.   #4
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Skoro mi je drug dosao iz Londona i tamo vazi trend zatvaranja posta. Sve se placa preko mobilnog telefona ili preko Interneta, tako da se administrativni poslovi zavrsavaju mnooogo lakse nego ranije. Mada je kod njih to uvek bilo lakse, oni i njihov que :P

E sad koliko je realno cak i zamisliti tako nesto u Srbiji, ako uzmemo u obzir srpski mindset :P Imam osecaj da neki ljudi jednostavno boluju od toga da cekaju u redu, pogotovu penzioneri, ne znam sto, da li je to kao neki dodatni vid socijalizacije ili sta vec. Sa druge strane imamo i nesto mladje ljude koji gaje odredjenu dozu straha prema svemu digitalnom, pogotovu ako uzmemo u obzir sve te americke zastrasujuce filmove o Internetu i kradji preko istog , te se radije odlucuju da prodju kroz strasne celjusti birokratije nego li da sednu za komp i plate sta vec sve.

Postoje koraci napred, npr posredstvom Meridian Banke moguce je poplacati sve racune preko neta, a verujem i preko drugih eBanking sistema, ali sa druge strane ne znam koliko je sve to ispromovisano medju "normalnim" ljudima gde mi ne spadamo :P
Da li je mozda potrebno stampati neke brosurice o tome i sl... Mozda neki tip edukacije sto je dosta skupo, a i pitanje je koliko drzava ima u svemu tome interesa.

Ako se postavi pitanje kad, verujem da to vise zavisi od smene generacija, nego li od monopola Telekoma (ali opet trebalo bi i ovo promeniti)...
Eniac je offline   Odgovorite uz citat