Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 05. 2012.   #27
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Recimo da zelim da radim aplikaciju nije bitno da li je iphone/web/desktop sta mislite kakve su mogucnosti da se nekim od programera udje u deal gde bi plata bila nesto para i nesto procenta (mesecni budzet vec znate).
Financije nikad nisu problem. Problem je 'napipati' dobru stvar.
Znam da to zvuci kao floskula, ali ako se vec bavimo teorijama posla onda je jedna stvar vrlo jednostavna: profit donosi stvar koja ima vrijednost. Kome donosi profit? Svima. Tko je zainteresiran za nju? Svi.

Govorim to iz razloga sto sam primjetio opcenito da postoji neka svijest o tome da 'meni kao nekom tko nesto razvija netko (investitor) daje novac'. Nista on meni ne daje. On investira u svoj profit.
Stoga, iako se ovo cini kao nevazna stvar i puko teoretiziranje, poanta radi koje to govorim jest: nije stvar naci nekog tko ce biti voljan 'raditi za malo para' (jer to povlaci neke zakljucke i o kvalieti, itd...) vec nekog dovoljno pronicljivog tko ce shvatiti mogucnosti (pod preduvjetom da imas dobar projekt, jasno). Ovo ti vec samo po sebi govori gdje trebas ici s dobrim projektom, a to je tamo gdje je lova, a ne gdje je know-how nesto isprogramirati. Jedini tko je u cijelom lancu nezamjenjiv si ti (ako imas dobru ideju), sve ostalo su alati ostvarenja, a njih je koliko i ljudi koji se tim poslom bave (financiranjem i programiranjem, u ovom slucaju).

sorry na malom teoretskom kutku, na pauzi sam od programiranja
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo
dee je offline   Odgovorite uz citat