Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2006.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
a sta ce mu swap particija od 2.5GB kad ima 1GB? unazad 2-3 distribucije, nisam uopste pravio swap ili sam pravio "reda radi", i sve radi normalno (i ja imam 1GB ram-a). jedino npr. nema sanse da pokrenem zend studio na mandrivi 2k7, al' to nema veze s sa swap-om

sve zavisi sta radis, a i to pravilo o 2xRAM velicini je isto diskutabilno... ako zelis da pokrenes nesto sto zahteva dosta memorije ili dosta procesa odjednom onda ti swap treba, mada je na linuxu manje potreban nego na windowsima..

Ja jos imam Mandrake 11 kod sebe, lepo radi, podesavanja su jednostavna, upgrade isto, prepoznao mi je sav hardware osim Mustek skenera(ali njega sam jedva i pod windowsom instalirao)... cak mi je podesavanje TV kartice bilo mnogo lakse pod linuxom, samo sam iskopirao 2 linije settinga za moju tv karticu i tuner (koje sam izgooglao za 2 minute) i sve je proradilo odmah, dok me je pod windowsima zezao zvuk, morao sam da reinstaliram drajvere par puta.. takodje imam 2 monitora, od kojih jedan ide preko starog PCI Virga i to sve fino radi..

Odlicno resenje za pokretanje windows programa "pod linuxom" je VMWare, koji super radi pod linuxom, vec sa 512MB memorije moze sasvim udobno da se digne windows u VM, i da sve radi... naravno ovo nije interno resenje kao wine, ali za nas iz zemlje pirata na brdovitom balkanu je mnogo jednostavnije...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat