Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 06. 2007.   #5
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Lightbulb

Citat:
Originalno napisao caboom Pogledajte poruku
oprostices mi ako primetim da ovo izgleda kao citat iz knjige - i zaista se slazem sa napisnim i lepo je sroceno, however - ne verujem da si ikada ucestvovao u death-march-u koja je krenula iz sledece ideje:
Nije iz knjige već iz glave. Sad koliko je to u glavi dobro...

Šalu na stranu, upravo smo predali timski studentski projekat (grafički editor logičkih mreža izrađen u Javi) gde sam imao mogućnost da iskusim dobre/loše osobine ponovnog korišćenja postojećih ideja/šablona/biblioteka/klasa/idioma.
Opšti utisak je da nabacivanje koda kao lopatom troši više vremena/živaca pri čemu je manje fleksibilno u odnosu na rešenja koja se oslanjaju na dobro definisanu arhitekturu sistema (pravilno korišćenje prinicipa OOP-a + trikovi).

A da cela priča ne bi bila suva teorija - bilo je nekoliko slučajeva kada sam uz pomoć refaktorisanja i refleksije uspevao da broj linija postojećeg koda umanjima i do 6x pri čemu je kod postao razumljiviji, fleksibilniji i znatno ubrzao dalji razvoj. A o prednostima dobro implementirane state mašine nad ogromnim switch iskazom neću ni da pričam
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat