Tema: Google wave
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2010.   #96
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Ispravite me ako gresim...Wawe komunikacija ide u realnom vremenu ali preko servera, i upravo je server usko grlo.
Sad mi se namece poredjenje sa slicnom idejom - Opera Unite...koristim je desetak dana i mnogo mi se vise svidja...jednostavnija je i logicnija za prosecnog korisnika, cak mi se cini da je i bogatija na nivou aplikacija.
Najvaznija razlika je eliminisanje centralnog servera...Unite je razvijen kao aplikacija u Opera browseru koja je u stvari pravi web server i pristupa mu se iz bilo kojeg browsera.
Opera samo distribuira adrese (kao DNS) pomocu kojih korisnici komuniciraju direktno putem svojih racunara.
Popularni app u Unite - file sharing, file inbox (upload fajlova na vas racunar sa bilo kog mesta), media streaming, media player, web server...zatim komunikacija u realnom vremenu - chat, Fridge, whiteboard (tabla po kojoj korisnici crtaju, pisu, zajedno).

E sad, Opera ko Opera...uvek su bili u idejama dva koraka ispred drugih, ali neko prokletstvo ih proganja i nikako da stvari dovedu do kraja sto se tice market sharea.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat