Tema: Imena kolona
Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 07. 2010.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

to stoji, ali ja USING prakticno nikad ne koristim, sto je naravno cisto stvar navike, nista tome ne fali... navikao sam da kucam tbl1, tbl2 za inner join...

IMHO glavna fora sa time da se primarni kljuc uvek zove isto u svakoj tabeli je sto to znatno pojednostavljuje biblioteke za rad sa bazom (CRUD operacije sve zavise od PK) i ubrzava rad sa bazom rucno (manje se kuca). Takodje imas neke situacije kao npr. sharding, gde je mnoooogo lakse ako su ti nazivi polja nezavisni od imena tabela, jer ih imas N identicnih primeraka...

BTW, nedavno sam radio sa bazom na ceskom, gde su se PK zvali recimo exkluzivita_ftpUcetID_archivID_id, i ajd ti to otkucaj kako treba...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 03. 07. 2010. u 01:51.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat