Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 12. 2010.   #271
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
E, a neka mi neko objasni što bi nama bilo naročito bitno kakva mu je sudbina, u svetlu sad ovog poslednjeg "curenja"?
Mnogi u svetu postavljaju isto pitanje i meni na prvi pogled i deluje logicno. ALI...mislim da je stvar mnogo, mnogo dublja. Rekao bih da je ovo samo jos jedna "pobuna" protiv vladajuceg globalnog sistema.
Sam Assange i njegova sudbina mozda i nisu bitni, on je vrlo kontroverzna licnost, bivsi osudjeni haker i sl. Ali u njegovom slucaju je bitno saznanje i dokaz kako su "velike demokratije" spremne da se koriste isto tako prljavim metodama za ucutkivanje neposlusnih kao i totalitarni rezimi kojma ovakve metode stalno nabijaju na nos u propagandnm ratu.
Licno ne vidim neku veliku korist od sazanja sta te svetske njuske privatno misle jedni o drugima, manje-vise, to i oni sami znaju i to nece napraviti neke velike stete.
Bitna su neka druga saznanja koja sad izlaze na videlo.
Recimo, holandska javnost se uspela izboriti sa proterivanjem nuklearnog oruzja sa svoje teritorije, a sad se vidi da njihova vlada laze...oruzje jos uvek postoji. Dalje, meni je vazno da znam kakvi su ljudi koji vode moju zemlju - da li su skloni alkoholu, terevenkama, orgijanjem sa maloletnicama pa su kao takvi bogom dani za ucenjivanja kada donose vazne politicke odluke i sl. Vazno je otkriti laz u sistemu...laz ne moze biti nikakva tajna, pogotovo laz kojoj je cilj manipulisanje javnim mnenjem poput vec dokazane lazi sa irackim hemijskim oruzjem. Ove lazi kroje najcrnje sudbine mnogih naroda i pojedinaca.
Uostalom za otkrivanje ovakvih lazi mnogi novinari su se proslavili i promenili tok istorije.
Ono sto je problem kod Assanga je pitanje ko moze exploatisati njegova otkrica i ko bi mogao imati koristi. Tu se javlja veliki problem jer za njega nece zaleci neka opoziciona stranka ili neka vlada zato sto je svima gurnuo prst u oko - i levima i desnima, i istoku u zapadu. Svi bi ga se rado resili.
Njegova jedina sansa je neka vrsta stvarne globalne pobune, kriticna masa javnosti. Slobodoumni i uticajni novinari su mu jedini spas. Da li ce se to desiti ili ce nositi bukagije ili stradati u nekoj saobracajki vreme ce pokazati.
I da citiram jednog americkog profesora - Is wikileaks journalism? No, but it is organized informational anarchism with journalistic consequences.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat