Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2005.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan
Citat:
Originalno napisao ivanhoe
pa posto danas vecina reklama radi po principu placanja za klikove (a ne prikazivanja) onda stvarno ne shvatam argumente webmastera da se bune protiv AdBlock i slicnih stvari. Onaj ko blokira reklame ionako nece kliktati na njih
ovo zvuci sasvim logicno...
Zvuči, ali nije potpuno tačno. Puno programa određuje kategorije klijenata po broju prikazanih reklama (impressions). Zatim, dolazi do čudne situacije, ja recim mogu da imam 3000 prikazanih reklama i 2000 klikova. Šta će vlasnik reklame da pomisli prvo? Ne daj mu pare, ovaj fejkuje klikove, ne znam kako, ali sigurno to radi.

Neka se javi jedan koji nije kliknuo ni na jednu reklamu do sada. Ima šta hoće od mene Ne razumem logiku "ionako nebi kliknuo na reklamu". Odakle znaš šta se reklamira? Možda plaćaš recimo hosting 100 eur, pa vidiš na reklami da postoji duplo jeftinije. Da li si siguran da si uradio dobru stvar što si blokirao tu reklamu.

Ako te već smaraju reklame na nekim sajtovima - toliko je jaka konkurencija, sigurno ćeš naći sajt sličnog kvaliteta sa manje reklama.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat