Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 12. 2005.   #8
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zigor
Stanje sa blokiranjem reklama nije (još) alarmantno. Verujem da ga koristi manje od 1% surfera. Ne smatram to fer pristupom, ja nikada neću isključiti reklame, nekada znaju biti korisne.
Ja to redovno radim, na svakom sajtu koji posećujem više od 1 nedeljno. Na dial-upu sam i pojedine reklame umeju da budu nehumano velike, plus što čak i kada su manje može da ih ima desetak, a to je mnogo.

Moj glavni problem sa reklamama je što su sve do jedne ogavno skakutave, animirane i nemaju kraja. Učitaj recimo pc berzu i dobiješ kompletan okvir oko sadržaja strane animiran. Sve skakuće i trči - u takvoj situaciji se cilj animacije (privlačenje pažnje) poništava i dobija se čist vizuelni šum u kome je teško nešto izdvojiti. Bilo kakav pokušaj da se koncentrišem i čitam srednji deo stranice dok sve ono okolo luduje samo izaziva glavobolju.

Zadovoljavajuće rešenje za ovo bi bilo kada bi se animacija izvršavala samo jednom i onda stane na nekom krajnjem frejmu. Još bolje bi bilo kada bi se animacije prikazivale jedna za drugom, tj. učitavale jedna za drugom.
Stanje kakvo je sada je ogavno i ima samo dva rešenja: ili uopšte ne posećujem taj sajt ili blokiram reklame.

Drugo - koncept web reklama kakav se odavno forsira je po meni totalno suprotan web duhu. Web je dominantno statičan medijum, za razliku od televizije koja je medijum pokretnih slika. Reklame ubačene u gamespot video materijale mi ne smetaju jer to jeste pokretan deo strane i očekujem da se menja, tj. da se sadržaj tu menja.
Statična stranica, ona na kojoj nešto čitam je druga priča - ne očekujem da tu išta skače i besni, jer ne gledam već čitam.

Upravo ta razlika - gledanje vs čitanje - je razlog zašto reklame smetaju ljudima i zašto postoje ad-blockeri.
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat