Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2006.   #16
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

OK ljudi, frka je užasna, počeo sam da izučavam kritike i već polako da usvajam i uvažavam one koje nalazim korektnim i trenutno izvodljivim. Glavne probleme je kod mene pravio liquid layout koji sam zaboravio da ograničim sa max-width, ludi dizajneri izgleda zaista surfuju na 1600xkoznakol'ko pa su skontali.

Moram da vam se zahvalim neizmerno na kritikama, niste štedeli reči i zato ste meni uštedeli dosta dosadnog posla. Carski.

Hajde sada da se malo detaljnije pozabavim vašim predlozima i primedbama:

letter-spacing u #recents (reoepti, iz blogova, edukacija):
Usvojeno-promenjeno. Nisam imao pojma da će ovo ljudima toliko da smeta, kod mene na kompu to nije tako izraženo, ali izgleda ipak ljudima smeta. Takođe Windowsov clear type ne zna lepo sa Lucidom (kao ni sa Helvetikom ali ona se ne koristi ovde, samo pravim poređenje), a to je još izraženije kad se zabolduje.

Hoveri u footeru:
Posvetlio sam onu plavu u najdonjem bloku (top link, lista sa linkovima, (C)...), opet, radim na TFT i kod mene ima više saturacije pa je bilo dosta istaknuto, sada je svetlije i nadam se uočljivije.

Tamno sivi banner pri vrhu sa adsenseom:
Adsense je tu privremeno, a moje mipljenje je da on "uružnjuje" taj blok jer ne dopušta transparenciju svoje pozadine pa "ometa" onaj gradijent u pozadini. Kada izbacimo Adsense odatle doći će lepi banneri jarkih boja koji će dati lep kontrast tom zacrnjenju, a možda do kraja taj blok i ne bude tako taman nego recimo #ccc siv. Na ovome treba poraditi, ali mislim da ima važnijih stvari.

Engleski u headeru:
Hm, ovo je totalno slučajna pojava. Ti quoteovi su u stvari sa jedne od ranijih verzija mog bloga (ako se neko seća one ljubičasto sive emo verzije), a tada je blog bio na engleskom. Otuda i masa citata na engleskom, ali i to ćemo vremenom popuniti citatima na našem.

Takođe igrom slučaja strapline na logou je ostao na engleskom ("Get your nibble on.") jer je ceo projekat bio prvobitno zamišljen na engleskom, a logo je nastao istog trenutka kada mi je pala na pamet ideja o projektu, nažalost do dan danas nisam smislio bolji strapline na našem, a trudio sam se i mislio o tome-verujte. Ako neko ima ideju neka mi javi.

ČPP-ovo zaslužuje posebnu sekciju u ovom odgovoru :
Hehe, meni je ovo urnebesno smešno, nisam mogo da odolim i da ga ne stavim. Ostaje!

Kolorit:
Slažem se, ima puno boja. Trenutno nemam vremena da nešto radikalno menjam tako da je za sada to-to.

Kategorije:
Ovo je manje više upućeno Goranu, koji je i izneo primedbu o njima.
Ne razumem gde vidiš da se kolju teme? Veg kultura je jako usko povezana sa celom indie pričom, a pogotovo kod nas koji smo se okupili oko ovog zina. Stoga stavovi igraju veliku ulogu u celoj priči, otuda odabir kategorija koje će moći da prihvate one diskusije koje želimo pokretati.

Svaka od tih kategorija je usko povezana sa zinom i tim lajfstajlom takoreći (da upotrebm tu groznu reč). Politička korektnost na primer je nešto što ja lično želim da istražim i preispitam sam sebe šta mi znači u stvari. L'art pour l'art je jedna stvar koja se proteže kao lajtmotiv kroz sve naše kretivne akcije. Među nama ima slobodnih umetnika, fotografa, muzičara koji nikada nisu radili te stvari da ih prodaju ili na bilo koji način zarade na tome. Tu mislim da možemo da diskutujemo o "čistoti" i iskrenosti u umetnosti.

Ne znam koliko ste upoznati sa tom scenom uopšte, verovatno bi i zvučalo logičnije da neko dolazi direktno iz nekog skvota. Šala.

Bojan (Žule) na primer ima skate shop u Banja Luci, ima i skate firmu Grave skateboards koja se totalno vodi vegan principima u svom poslovanju (koji nisu vegan u smislu da se ne ubijaju životinje da bi se napravili točkovi za skejt nego je priča o nekoj posebnoj etici i moralnim načelima), Ivan iz (ZG) je na primer bio gitarista i pjevač u jednom od mojih omiljenih bendova - "Nikad" koji je nažalost sada rasformiran. Ako nekoga interesuje mislim da se može naći na SLSKu po koji snimak.
Mali Nemanja iz BGa na primer je straight edge, mislim da će njegovi tekstovi biti zanimljivi svima, ne samo strejterima, već i meni koji na primer ne vidim superiornost tog načina života nad ovim koji ja vodim (pijem alkohol), ali me zanima šta on ima da kaže povodom toga.

Ufff, raspisao sam se živo... Ko će ovo sve čitati. Eto nadam se da sam vam možda i približio celu akciju ovim "referatom", pa vam i bude jasnije o čemu se radi.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat