Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 01. 2015.   #2
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Mislim da JS kao prvi jezik nije baš najbolji izbor jer nije dovoljno striktan (kao ni PHP i slični jezici). Ja bih svakome pre preporučio C za početak (uz veoma brzi prelazak na OOP, dakle C++, C# ili Java), jer kad jednom nauči da promenljiva može biti i integer i float i string (itd...), pa posle pređe na neki od jezika gde to nije moguće - može samo da se zbuni i da ima probleme. Kad ide obrnutim putem onda je mnogo lakše. Ovo je samo moje mišljenje, naravno. Ima tu još mnoooogo stvari koje je potrebno sagledati, nisu promenljive jedine u programiranju.

Instaliranje interpretera/razvojnog okruženja je najmanji problem ako neko hoće da uči programiranje.

edit: Tek sad vidim Blockly u pozadini. Meni je Blockly super za uvod u programiranje, a sa njim je teže praviti kod u nekom striktnom jeziku, tako da - samo napred! Super je i što je preveden na srpski, mada bi svako trebalo da zna engleski ako će da programira s obzirom na to da je skoro sva dokumentacija za skoro sve (najkorišćenije) jezike uglavnom na engleskom.
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?

Poslednja izmena od Nemanja Avramović : 05. 01. 2015. u 02:39.
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat