Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2013.   #10
spezia
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.05.2010
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Hvala: 24
450 "Hvala" u 10 poruka
spezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished road
Default

@Miroslav Ćurčić : pogledacu danas da nadjerm, gde sam citao kad se vratim sa posla...
@tasmaniski : ja vec radim ali u CI, pravila firme.
@sinisake : Moje subjektivno misljenje, mnogi su protiv Meka. A ako si gladan odi tamo i najesces se iako ga mnogi kritikuju.

Mnoge firme u Srbiji rade CI i radice ga i dalje, cak i firma u kojoj radim. Nema nameru da menja CI. Mnogi framework-ci imaju dobru dokumentaciju. Danas sve vise knjiga izlaze o svakom, sve vise tutorijala. Tesko je da nadjes da neko nije dobro dokumentovan kao CI.Pa ni CI nije dobro dokumentovan (mislim da je sve napisano ). Neke funkcije smo primenili, jer smo pogledali ispod haube a nigde ih nema u dokumentaciji. Nemoj slepo samo da se drzis dokumentacije.

Ali treba da vodis racuna o sledecem-> ko je zastupljen na trzistu. Nauci na primer Laravel. Pa pogledaj na netu koliko ces naci posao za CodeIgniter programere a koliko za Laravel. Poenta je da radis i zaradis pare. Bolje da se sto pre zaposlis, nego da cekas posao za Laravel. Pogledaj Drupal i Wordpress koliko su lose pisani. Oni su 100 puta gori od CI. A moj drug zaradjuje 1400 eura mesecno (pise plagine za Drupal, u firmi koja radi iskljucivo samo Drupal) i ne zanima ga ni Laravel ni Symfony ni Dizajn paterni. Drupal je popularniji od oba i nece propasti (ima najveci community posle Linux-a u open source svetu (to sam procitao negde), a sto je veci community to znaci i vise klijenata, veca sigurnost, vise posla, vise para). Na tvom mestu bih se orijentisao gde ima vise oglasa, ono sto se trazi na trzistu rada, da se lakse zaposlim. A kad se zaposlis imaces dobru platu i to je vec dobro. Posle se sam usavrsavas da vidis neke novine i budes bolji u svom poslu.

Malo sam vise otisao u off sa ovim postom

Poslednja izmena od spezia : 07. 06. 2013. u 11:40.
spezia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" spezia za poruku: