Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2012.   #7
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao spezia Pogledajte poruku
Posto sam se propisno namucio nikako nisam ovo podesio, za mail server. Ima dosta tutoriala, pratim podesavam i na kraju nista..

Poslusacu tvoj savet, i ovo provereno radi
Verovatno je ovo što je ivanhoe predložio najjednostavnije, pa bih i ja to oberučke prigrlio da sam na tvom mestu. That said, imati kršteni mail server za testiranje nekad može da bude korisna stvar. Tvoja prva poruka ima dosta nejasnoća, odnosno nepotpunih podataka. Npr, ako si kucao baš kao što si napisao, to nije klasično dodavanje korisnika. useradd će napraviti nalog, ali zahteva dodatne parametre da bi napravio i homedir korisnika.

No, to nije bitno za čitanje maila iz Thunderbirda. Njemu za to treba POP3 ili IMAP server, jer Postfix priča jezikom SMTP protokola. Iz teksta se ne vidi jasno da li uopšte imaš POP3 server. Ako nemaš, kako si čitao mail, odnosno šta si ti, u stvari, čitao? Dalje, napisao si da ti je adresa alek@mail.localhost.com. Je l' baš ta ili si editovao adresu zbog kačenja na forum? Reklo bi se da jesi, jer taj domen postoji, a nešto ne verujem da je tvoj. Ima još nejasnoća, al' prvo bi trebalo odgovoriti na bar neke od njih.

Što se tiče crona, pretpostavljam da nisi deinstalirao sendmail pre instalacije postfixa. Ako jesi, a problem i dalje postoji, najverovatnije je zaostao /etc/cron.d/sendmail koji eksplicitno zadaje putanju do sendmaila.

Uzgred (u datoj situaciji ne liči da je problem vezan za Postfix), ubuduće kad radiš sa Postfixom, uz precizan opis problema trebalo bi da pošalješ i output komande "postconf -n" uz relevante delove log fajla.

Citat:
Mana je sto ne skuplja bcc i cc mejlove, pa sam zbog toga pokusavao da podesim mail server. Ali na kraju dobro je i ovo da imam.
Ne znam kako se to inače radi u PHP-u, da li odgovarajuća PHP f-ja primaoce šalje sendmail komandi baš kao headere poruke ili ih prosleđuje kao argv parametre. Ako je ovo prvo, problem i ne postoji, imaćeš to u tmp fajlu. U suprotnom, ako Cc i Bcc primaoce šalje kao argv parametre, možeš da modifikuješ dati skrpt da to upiše u tvoj tmp fajl.

Poslednja izmena od nn.nn : 10. 09. 2012. u 14:40.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku: