Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 09. 2006.   #10
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dedamunila
Jos jedna stvar jako zanima: kako se na LAMPu pravi daemon/service aplikacija (npr. kada treba pokrenuti neku obradu kada stigne mail ili SMS poruka)? Citajuci gore pomenuti tekst o Flickr-u (gde pise da su to oni uradili pomocu Jave) stekao sam utisak da to ni ne moze. Da li gresim?
Nisam citao pomenuti tekst, ali veruj mi da PHP moze da radi u cli-u i samim moze da radi i kao deamon. Moze se napraviti socket server, moze da radi kao SOAP server i sl. Nisam se bakcao sa SMS porukama, ali za e-mail se bez problema koristi .qmail-emailaccount fajl koji forkuje php fajl koji moze da pokupi attachment i sl iz emaila. Radio to pre par godina i funkcionise (u nedostatku bolje reci) - savrseno

Inace, nisam uopste upucen u .NET i distribuirane aplikacije (od ovih J2EE linkova sto je DT postavio mi se dize kosa na glavi od terminologije ali bas ovih dana radim na jednoj ajd da kazem "distribuiranoj aplikaciji", gde imam na nekoliko servera PHP CLI scriptove (klijente) koji obradjuju milione keyworda, a na glavnom serveru cuvam rezultate procesiranja u jednoj MySQL bazi. U tabeli se cuvaju hostovi tih klijenata, pa se keywordi rasporedjuju na onoliko masina koliko ih ima u procesu. Ne pretereno inteligentno, ali moze se skalirati sa dodavanje novih servera i sl.

E sad, ista stvar bi mogla i preko SOAP-a recimo, gde je na glavnoj masini SOAP server prima zahteve od ovih SOAP klijenata, ali obzirom da nemam PHP5 na tom serveru, nisam zeleo da se bakcem sa starim (PEAR SOAP ili NUSoap) bilbiotekama.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat