Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 07. 2007.   #74
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default


2) Problem identifikacije je u istoj nijansi pink boje koju koriste i oni i mi. Tu po meni sličnosti prestaju.


OK, da razjasnim, ne mislim da je rip vec da sajt vizuelno nije originalan sto mislim da moze da vam naskodi. Da li je koncept sajta nov ili ne, ne znam, ne bi da ulazim u to, ali je svakako zanimljiv. Cinjenioca je da se RD i HUGE nalaze na istom trzistu, imaju slicnu ako ne i identicnu delatnost, i lice... dosta. Nije u pitanju samo boja vec i pojedini delovi interfejsa – Home/Work layout, lista servisa kod svakog case studija, "Next case –>" link itd.
Ako bih naisao na sajt koji promovise iste ili slicne usluge, koristi iste boje, slican layout, koncepciju i pojedine delove interfejsa kao 38one, I would not be happy

Okupljanje domacih dizajnera, developera i drugih kvalitetnih ljudi sa nasih prostora da pruzaju usluge pod jednim imenom je odlicna ideja, ali nisam siguran za ovaj sajt. Deluje kao predstavnistvo HUGE u exYU, sto nije, i stvara pogresnu sliku o vama – dok sam pregledao sajt naki dan, Sarah je sedela pored mene i mislila je da gledam isti sajt – Sarah nije vasa ciljna grupa ali je zanimljivo znati vidjenje nekoga sa strane ko je samo bacio pogled na par stranica oba sajta. Klijent mozda ne zna za HUGE pa na kratke staze to mozda i nije neki problem, ali na duge staze ovo nije najbolje resenje.

Sad malo kad razmislim o pinku i brendovima u svijetu telokomunikacija to je T-mobile, djevojčicama je prva asocijacija Barbie, u japano je to Nintendo, u Berlinu je Love Parade...
Ako se ne varam ta preduzeca medjusobno nisu konkurencija.

u interfejs dizajn kompanijama pink izgleda da asocira na HUGE, jer su oni relativno skoro (cca 2 god, možda i malo kasnije) izašli sa novim sajtom koji koristi tu boju.
Kao sto rekoh, nije boja vec kako je ta boja upotrebljena.

Na colormix strani dizajneri i dizajnerke koje veoma respektujem došli su do još 20 boja koje bi mogle da zamjene tu pink, ali ono tako se savršeno uklapa u interfejs, da meni ni jedna od tih boja ne izgleda bolje. Ako možeš da nam pomogneš oko boje koja bi bila bolja od te pink samo naprijed

Umm, mozda


Naravno, HUGE nije izmislio tu boju, dobio npr. link na sajt http://www.bedsupperclub.com/ gdje se koriste iste boje.

Nijanse su drugacije – it does make a difference


Što se tiče osjećaja da se trudimo da budemo nešto / neko drugi, to si mi rekao i krajem prošle godine kad smo pričali i kad sam ti rekao da planiramo kompaniju pretencionzno da nazovemo Rainfall Daffinson.
Ime je pretenciozno, not my cup of tea i podseca me na Dafinu , ali je OK.

Da, slazem se, gotovo isto. Ali kao i da je bitno sto je isto. Zune je slican dizajnu iPod-u pa ni to nema veze. Neko ako napravi isti interfejs kao Google samo promeni ime ne znaci nista za Google, samo moze da im laska.
Zune nije iPod a ovde je RD u ulozi ovog "nekog"
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio

Poslednja izmena od Denis_Radenkovic : 19. 07. 2007. u 16:34.
Denis_Radenkovic je offline