Tema: iPhone 3g
Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 07. 2008.   #56
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
No problem su stvari koje ne radi

copy/paste
bluetooth handsfree
multitasking
ocajna kamera
nemogucnost brisanja pojedinacnih sms poruka (moze samo ceo thread)
mms
Gps bez navigacionog software-a (koji je navodno cak i zabranjen licencom)
itd. itd.
Vesko mi je sa kvarnim smajlijem poslao link na ovaj post; baš i ne vidim zašto.

Copy/paste ne postoji i ne zna se kad će. Jedan od Appleovih šefova razvoja je rekao da nisu stigli. Verujem da je problem što nisu sigurni kako da ga tačno naprave. Kako god da naprave, ostaće tako zauvek i moraće to da podržavaju dok postoji iPhone OS. Ctrl+C primer - kad je to smišljeno. Tako da ne žure, imaju mnogo drugih problema.

Za bluetooth ne stoji, barem ne potpuno. Ono na šta verovatno misliš je nedostatak nekog od profila - BT mi je off skroz, tako da ne pratim. Osnovne radnje znam da funkcionišu.

Kamera na telefonu me zanima k'o lanjski sneg. Jedino za šta je koristim jeste da snimam ljude i bacim slike u imenik. Za to je više nego dovoljna. Za fotografije koristim DSLR.

Multitasking radi sjajno, za ono što Apple smatra da treba. Nisam naleteo na išta što mi smeta u ovih 5 meseci, ko zna da li nekom drugom pravi problem. Ako misliš na multitasking tipa radi mi 3 aplikacije a ja prebacujem između, to nema. Opet, stvar potrebe. Na 6680 sam to pokušavao da koristim, više je bilo mučenje nego korisna stvar.

SMS brisanje - postoji na 1.1.4 neki dodatni programčić koji to radi, na 2.0 nisam tražio.

Nemam 3G pa ni ne mogu da probam GPS. Jedna firma je najavila da pravi spec. softver, Tom Tom se negde spominjao isto. Apple to nema niti ima najave za išta takvo. Iskreno sumnjam da će uopšte i da prave to, ostaviće drugima.


Iz sveg ovog pisanija se može zaključiti da meni iPhone odgovara, pošto pokriva moje potrebe. Drugi ljudi imaju druge potrebe, pa neće da pije vodu. Ništa neobično, uvek je tako za bilo koji gadget.

iPhone je meni sjajan, 1.1.4 je bilo zadovoljstvo koristiti, a nadam se da će biti i 2.1. Ovaj trenutni 2.0 je u najbolju ruku neka kasna beta.
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat