Tema: Љуска
Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2008.   #53
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Lalaland Pogledajte poruku
Moda kao duh vremena. Metafora. Tako je i datoteka (uzeta ovde kao primer), u duhu IBM mašina veličine frižidera, bušenih kartica, diskoteka i, kad smo već kod tv igara, Kviskoteke. Ne zato što dotična reč više ne valja, na protiv, nego zato što je u ljudskoj prirodi da iznova izmišlja vec izmišljeno.
Kako u duhu IBM mašina veličine frižidera i bušenih kartica, ja evo sada napravih ove slike, kao primer.

Ali ja nikako da čujem ko to u stvari određuje da je neka reč ispala iz mode. Evo, ovo nekako govori da ti nešto to radiš na svoju ruku, zar ne?


Inače, ako na jeziku niko ništa neće da radi, kako već stanje jeste otprilike, onda će svaka reč da ispadne iz mode, pa zato i imamo slučaj da ljudi koriste reči kao "hejtovanje." Kako ćemo mi uopšte imati neke naše reči, ako ih ne dodajemo u jezik? Pa nećemo ih imati nikada onda.

Ili je možda u pitanju uobičajeno: neću da otvorim rečnik i naučim reč iz svog jezika, na engleski takođe neću da prelazim i tu ima posla, nego ću nešto otprilike da kombinujem, samo da je lakše. To je nama svojstveno, zar ne: opušteno, šta ima veze..
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	d1.png
Pregleda:	351
Veličina:	31,7 KB
ID:	562  Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	d2.png
Pregleda:	338
Veličina:	5,3 KB
ID:	563  
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 05. 06. 2008. u 16:52.
degojs je offline   Odgovorite uz citat