Tema: Љуска
Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2008.   #60
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku

Ali ja nikako da čujem ko to u stvari određuje da je neka reč ispala iz mode. Evo, ovo nekako govori da ti nešto to radiš na svoju ruku, zar ne?
Da, to ja sve sama smišljam . Kao što sam već rekla, modu shvati kao duh vremena a duh vremena ne odredjuje niko posebno i svi zajedno. Sigurno imamo predvodnike (leaders) u različitim oblastima, kao što je Bill Gates u oblasti računara, ali mase su te koje nešto na kraju prihvate ili ne prihvate. O tome su napisani tomovi knjiga a šta mi lično mislimo o ukusima te iste mase je već druga priča.

Citat:
Inače, ako na jeziku niko ništa neće da radi, kako već stanje jeste otprilike, onda će svaka reč da ispadne iz mode, pa zato i imamo slučaj da ljudi koriste reči kao "hejtovanje." Kako ćemo mi uopšte imati neke naše reči, ako ih ne dodajemo u jezik? Pa nećemo ih imati nikada onda.
Naravno da treba da se radi na jeziku, i sama se trudim, verovao ili ne. Na kraju krajeva, za to sam se u neku ruku i školovala (Romanistika) a život me odneo u druge vode. I ova diskusija ovde je rad svoje vrste. Situaciju treba sagledati sa svih strana i to realno. Primeri ekstremnog treniranja strogoće kao što to rade Francuzi teško da će kod nas proći (i ne treba, ako mene pitaš). S druge strane, individualno zalaganje i predlaganje rešenja je apsolutno neophodno (tu se slažem). Pitanje ostaje šta će na kraju biti prihvaćeno a šta ne.

Imaš li neki predlog za hejtovanje?
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat