Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 07. 2008.   #60
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Ne znam zasto, ali me ova rasprava malo podsetila na jedan topic na forumu kablovskog operatera gde se maltene "pobise" dve struje roditelja. Naime, tema je nastala kada se uveo BABY TV, televizijski kanal namenjen deci DO 3 godine ().
Gomila mama i tata je bilo odusevljeno kanalom i kako im je beba mirna kada gleda gomilu razmazotina razlicitih boja na televiziji, pa oni mogu na miru da rade svoje poslove i ne razmisljaju sta im dete radi . Da se covek zapita zasto su uopste pravili decu.
Ja ti opraštam ovo, jer kao što i sama kažeš - još nisi majka. Pretpostavljam da si bar tetka ili imaš bar neku bebu u okolini. E to je uživanje, uzmeš bebu, gu-gu, ga-ga, baš je sladak, bući-bući... izigraš se sa bebom i kada ti je dosadilo - odeš kući i kuliraš. Kada si majka, nema šanse da odeš kući i dala bi sve na svetu da bar možeš da popiješ kafu na miru.

Postoje razni edukativni programi baš za decu do 3 godine (serijal Baby Van Gogh, Baby Mozart... ) koji ne samo da zainteresuju decu već imaju i druge uticaje. Da si malo pogledala baby TV videla bi da tamo nije samo "šarenilo koje se razliva" već deca uče boje, relacije (ispred, iza, ispod...) kao i mnoge druge stvari.

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Slazem se da deca treba da nadju zanimaciju dok roditelj radi, ali mi je cudno sto se striktno drzite elektronskih medija (TV, Internet itd) - ok ok znam da je to tema, ali ima toliko lepsih konstruktivnih nacina: lepljenje i sklapanje raznih predmeta od drvenih stipaljki, slike od semenki, kestenje i cackalice, pravljenje kapica i zezalica od papira, vunice... Naravno, sve to zahteva da se provede vreme sa detetom - ali zar nije to poenta?
Pa to jedino ako hoćeš da ubiješ dete - daj malom detetu kestenje, čačkalice, vunicu A koja je alternativa? Knjiga? Pa i u knjigama su šarene ilustracije.

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Mozda zvucim ko iz proslog veka (a i jesam), ali mislim da je veliki broj roditelja ali i zabavista, obdanista zaboravio na to. Jos uvek nisam majka ali nadam se da gresim.
Sorry, ali ne znaš šta pričaš. Većina ljudi, da li zbog materijalne situacije ili iz nekih drugih razloga, bace decu u državne vrtiće a to je kao da si ih bacio u bunar. Ali zato postoje privatni vrtići gde se jako lepo radi, ali oni jako lepo i koštaju. Postoji i alternativa, da se deca prepuste babama i dedama, ali to je ravno katastrofi, apsolutno sam protiv toga.

Samo da rezimiram, ne postoji žena ili čovek koji može da se posveti 100% detetu (a ako ima više od jednog deteta situacija je još teža), to je samo utopija većine budućih roditelja. I ne samo to - to je i velika greška, jer tako propadaju brakovi. Videćeš kada budeš majka, zavapićeš za par minuta za sebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: