Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 05. 2007.   #38
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Po meni je granica kad počne da te "zaključava" u svoj dizajn. ASP.NET je prilično fleksibilna tehnologija i tako je ne smatram framework-om. U stvari, imaš više frameworka izgrađenih nad ASP.NET-om, od kojih su neki "zvanično" deo ASP.NET-a (Master pages) a neki ne (DNN).
Gledaj, nećemo da gledamo MS/ASP.NET jer je to izuzetno forsirana tehnologija, koja je još i deo .NET-a. Nije dobar primer za reper. Ti ostali framevorci za ASP.NET, jesu li uopšte rašireni, ima li knjiga za iste?

Uzmi Javu, gde to nije bio slučaj, te su tamo napravljeni, nezavisno ili uz pomoć Suna, framevorci ("platforme"?) koje su izuzetno fleksibilne i "enterprise class": pomenuti Struts ili Spring. Pa na Apache Struts stranici čak piše, ne znam da li još uvek, da taj framework nije namenjen malim sajtovima, već upravo obrnuto. Ako imaš sajt od 10-20 stranica, zaboravi Struts ili Spring, ne treba ti, oni to čak napominju. Ali ako imaš da radiš sajt od 200 (dinamičkih) stranica, sa kompleksnom logikom, i jedan i drugi će da budu ogromna pomoć, jer su od samog početka građeni za takve stvari. A nema govora da nisu fleksibilni. I pro knjiga za iste ima više nego dovoljno.

Dok npr. RoR jednostavno nije u toj klasi, nije tome ni namenjen, bar koliko sam ja upoznat.

Citat:
Koliko bi nam trebalo da startujemo bez DNN-a?
Ne bih rekao da je ispravno uzeti jedan framework (DNN), koji je čak i više CMS (mi smo ga tako koristili, kao običan CMS), pa donositi zaključke o svim platformama. Pa svaki CMS ti omogućuje da postaviš sajt očas posla, za razliku od bilo kog "programerskog" frameworka. I nećeš baš omastiti brke ako poželiš da ih proširuješ.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 29. 05. 2007. u 18:51.
degojs je offline   Odgovorite uz citat