Tema: IT u Srbiji
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 12. 2005.   #7
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Hehe, izgleda da smo svi tamo ostavili komentare danas

Ovo je bio moj:

Citat:
Odličan tekst, ali kao što neko ovde reče, pročitaće ga nažalost samo oni ljudi koji u ovoj zemlji nemaju ama baš nikakvog političkog uticaja. Mnogo toga je već napisano na stručnim (es, devtalkpro, ...) forumima i blogovima pojedinaca, ali bez ikakvog odjeka.

Srbija će teško ikada postati Irska kada je IT u pitanju. Često se takođe šansa Srbije vidi u outsourcing-u, ali nažalost konstatujem da smo nekoliko svetlosnih godina daleko od zemalja poput Indije na primer. Nerazvijena telekomunikaciona infrastruktura, monopol telekoma, očajan sistem obrazovanja, to je ono što mi imamo. Ah da, i kapitalne ministre, magistre!

Uobičajeno uverenje o srpskoj pameti i jakom obrazovanju je čista zabluda. Znanje koje mi pokupimo na fakultetu nije ni 5% onoga što prosečan IT bachelor pokupi na nekom univertitetu u USA. Neko je pomenuo i posećenost oglasa za posao. Tačno je to, mi ovde zaista imamo kvantitet, u vidu gomile IT "stručnjaka". Sa druge strane, nedavno sam imao situaciju da odlučujem o zapošljavanju 3 nova programera. Na oglas objavljen na ES-u javilo se stotinak programera a jedva da je iko od njih uopšte zadovoljavao najosnovnije kriterijume.

Prema svecu i tropar što bi rekao naš narod. Kakva nam je država takav nam je i IT. Ogledalo Srbije 2020 nije b92.net već srbovanje.com. Nažalost
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat