Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2008.   #16
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Mislim da je ovde osnovni problem to što ne razmatraš kupovinu kao opciju. Umesto toga kombinuješ besplatno što je po mom mišljenju jako glupo.

Mi smo se tokom 2007 prebacili skroz na legalan softver i to rešava tonu problema:
  • Redovan update operativnog sistema (Mac OS i Vista)
  • Reduovno ažuriranje svih aplikacija na sistemu - uvek sve sveže i pokrpljeno
  • Nema potrebe da jurimo krekove i slične gluposti po Warez sajtovima. Tu se najčešće i zapati neko đubre...
  • Uvek imamo priority download sa sajta proizvođača za koji znam da nije zaražen glupostima

AV kompaniji kojoj daš novac je u interesu da te zadrže kao mušteriju i uradiće (skoro) sve da budeš zadovoljan. AV kompaniji kojoj si ti samo freeloader ili ne daj bože kradeš od nje ti i tvoji podaci baš i nisu visoko na listi prioriteta.

To je stvarno tako jednostavno. Pazari NOD32 ili Kaspersky, redovono osvežavaj definicije, ne klikći na svako OK koje ti IE izbaci i nećeš imati problema. Ako ti je legalan softver skup razmotri Ubuntu. Nema previše problema sa virusima, besplatan je i slobodan, ima tonu softvera koji se lako instalira itd.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat