Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 04. 2008.   #19
curug07
Čurug medju stručnjacima
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
curug07 je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Mislim da je ovde osnovni problem to što ne razmatraš kupovinu kao opciju. Umesto toga kombinuješ besplatno što je po mom mišljenju jako glupo.

Mi smo se tokom 2007 prebacili skroz na legalan softver i to rešava tonu problema:
  • Redovan update operativnog sistema (Mac OS i Vista)
  • Reduovno ažuriranje svih aplikacija na sistemu - uvek sve sveže i pokrpljeno
  • Nema potrebe da jurimo krekove i slične gluposti po Warez sajtovima. Tu se najčešće i zapati neko đubre...
  • Uvek imamo priority download sa sajta proizvođača za koji znam da nije zaražen glupostima


To je stvarno tako jednostavno. Pazari NOD32 ili Kaspersky, redovono osvežavaj definicije, ne klikći na svako OK koje ti IE izbaci i nećeš imati problema. Ako ti je legalan softver skup razmotri Ubuntu. Nema previše problema sa virusima, besplatan je i slobodan, ima tonu softvera koji se lako instalira itd.
Malo si preterao sa tvojim kvalifikacijama al ajd.
Takav ti rečnik nisam ti ja kriv.
Ovde si se i ti odao, dakle nisi TI već VI, uzeli i kupili TO I TO...
Da si sam radio, ili da samostalno radiš nešto, verovatno bi drugačije razmišljao.
Ja znam veliki broj izuzetno ozbiljnih firmi koje ne oskudevaju u novcu i za koje je kupovina antivirusa legalnog , kao kupovina žvakica, ali te firme imaju razne krekovane antiviruse.........
Može se reći da je to glupo, ali bolje je reći da je u pitanju neobaveštenost o opasnosti koju virusi donose..
Zaista ogroman broj ljudi misli da je sasvim dovoljno skinuti neki besplatni antivirus, i rešeni problemi.
Naravno da nije tako.......
Znam primer gde je informatičar jedne gigantske firme krekovao nov antivirus, i sve je to bilo u redu kobajagi, dok nije crv provalio unutra...
Oborili su sistem i instalirali novi antivirus, i to naravno opet besplatni
Ubuntu mi baš nije ni pod tačkom razno kao opcija...
Nakon toliko godina rada i nakon toliko stečene rutine u mnogim tj. skoro svim stvarima, nemam nameru da uz sav posao koji radim , počnem da se prilagodjavam novim programima- pandamima..
curug07 je offline   Odgovorite uz citat