Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 08. 2007.   #4
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao filtod Pogledajte poruku
...
Iznenađujuće je kako veće, privatne firme, koje su u farmaceutskom bizinisu pokazuju otpor prema ovaj vrsti servisa. Za mene je ovo bilo potpuno neočekivano.
Još od 1995 smo radili na razvoju i primeni IT rešenja za poslovanje u farmaciji i sva iskustva su pokazivala da će male, samostalne apoteke imati "paraniočni" stav prema ovakvom projektu. Sada se pokazalo potpuno drugačije.
...
U sustini ovo i nije toliko iznenadjujuce.
Velike firme vec imaju izgradjenu poziciju na trzistu, sto marketinsku (ne mislim na TV reklame, vec na hear/say) sto prodajnu, dok male traze sve nacine da se afirmisu. Kako jedna apotekica uglavnom nema sredstava da se oglasava, ovo je za njih idealan nacin da kupci obrate paznju na njih.

Na zalost slucaj kod nas je da
1. ili neke lekove mozemo naci samo u takvim malim privatnim apotekicama - koje opet ne mozemo naci jer nemaju sredstva za oglasavanje,
2. ili su te male apotekice primorane da zbog konkurencije sa velikima i rasirenima spuste cene (sto opet nama kao kupcima koristi)

Sve u svemu, dokazalo se pravilo da velikima konkurencija (pogotovo na istoj strani na sajtu ) uopste ne odgovara.

Moj savet vam je da se skoncentrisete bash na te male, posto cete na taj nacin stvoriti atmosferu velikog konkurenta velikim firmama.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat