Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 08. 2012.   #3
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

U suštini ne tražim ni ja posao. Više sam se prijavio na konkurs da ostanem u formi i da vidim kakvo je stanje na tržištu rada. I vidim forum prazan pa rekoh da pokrenem temu jer mi je interesantna .

Slažem se sa tobom da što više stvari koje mogu da budu dealbraker treba u početku da se razjasne. Po mom mišljenju to je najbolje uraditi još tokom oglasa. Odmah objaviti radno vreme, lokaciju, dužinu zaposlenja, uslove rada itd.

Ali nekako mi je plata uvek bila nešto oko čega se pregovara. Obe strane tek kada su zadovoljne onim što druga strana može da ponudi definišu opseg naknade za koji su spremni da pregovaraju. I onda se pregovorima utvrđuje na koju stranu će klizač da sklizne.

Citat:
...na njihovo pitanje "Koliku platu očekuješ", odgovorio sa "Koliku platu ste spremni da mi isplatite"
Da baš tako. Možda zvuči bezobrazno ali i meni je zvučalo bezobrazno kada su i meni to pitanje postavili.

Možda sam trebao odmah da objasnim odakle ovakav stav. Naime, čitao sam neke članake na temu pregovaranja za platu (naravno strane). I uvek se tema vrti oko toga ko prvi kaže cifru taj je u slabijoj poziciji.
__________________
ajankovic.com]
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat