Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 03. 2014.   #8
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
I platite krs e-banking 90 eura godisnje (ili koliko je vec sada). Hvala ali ne hvala
Ja sam placao 45e od 2010.

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Ovo oko "pregovora za kurs" sam takodje cuo iz nekih drugih izvora i moram da priznam da mi uopste nije jasno. Sta sad, trebas cimati nekoga iz banke u fazonu: "Znate imam x hiljada dolara koje moram pretvoriti u dinare jer zakon tako nalaze ali bih eto malo da kao na pijaci pregovaram o kursu, so hocete li mi mozda ipak dati malo povoljniji kurs jer ako mi ne date onda cu ... onda cu ... sta?"
Ne, zoves i pitas koji kurs mozes da dobijes za x hiljada EUR. Ako ti se svidja, kazes da moze, oni urade rezervaciju, ti posaljes zahtev (preko e-bankinga).
Ako ti se ne svidja, cekas bolji trenutak.

Ne znaci da ti mozes da se cenkas i ocekujes da ces dobiti vise od srednjeg Samo da neces dobiti onaj uzas gde ti uzmu po 3% od srednjeg.
Raiffeisen mi je skoro redovno nudila 10-30 para manje od srednjeg. Ali ubija sto se placa oko 100e godisnje za racun i e-banking... kod Intese mi to dodje skoro besplatno (500-800RSD me izadje godisnje, konkretno). Tu razliku ne mogu da mi nadoknade u RF boljim kursom
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat