Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 11. 2007.   #17
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

@bluesman: Lebac mu beli moze i tako da se gleda na stvari ... samo to nije bas prica o slabostima i snagama programskog jezika ... vise kao neka egzistencijalna filozofija programiranja koja ne iziskuje uopste da se razmislja o takvim stvarima ... sto je takodje ok

Nije pitanje sta PHP moze ili ne moze, ti sraf ako si uporan mozes da odvrnes i sa motorcanglama ... nego je pitanje koliko jezik podrzava dobre prakse, koliku podrsku za dobre koncepte pruza (OOP, sve je objekat, meta programiranje, domain specific programiranje) ... Ako se vodis filozofijom da je bitno da to samo trenutno radi ... to obicno znaci da je kvalitet tu u drugom planu ...

Ja ne mislim da sam lamer sto sam PHP programer, al ne mislim ni da su namespaceovi fancy tehnologija ... kao ni threadovi ... to bi trebalo da bude al najelementarniji arsenal svakog jezika, koji je neophodan ako hoces da proizvedes kvalitetan code ...

Mobilni telefon i dan danas ima mikrofon, slusalicu i brojcanik ... a PHP bas menja svoje lice ... na bolje ... a odluka da se 5000 f-ja stavi u globalni scope je pogresna i nikako drugacije ... odluka da se GET promenjive auto-magicno pojavljuju u globanom scope-u je pogresna i nikako drugacije ... To sve nije evolucija programskog jezika ... to je ispravljanje blatantnih gresaka ... Tj bolje receno, PHP je doziveo veci uspeh nego sto su se njegovi kreatori nadali kad su ga pravili ...

PHP stvarno jeste prerastao svoju upotrebu to si u pravu ... Legacy code je mnogo velika omca oko njihovog vrata da to isprave ... Al dobro idu napred to je bitno ... Pa i meni je taj egzistencijalizam glavni razlog sto mi je PHP i dalje primarni jezik, I hear your pain bro Samo i pored toga ne svidja mi se sto prica o kvalitetu jezika ispade neki tabu ...
Misha je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Misha za poruku: