Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 04. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Zablude i zaludjivanja u vezi hostinga

Gledam večeras malo bandwidth na serveru, iskreno nisam pogledam bar 3-4 meseca, a povod je bio što sam se malo igrao pretraživanja po terminu "host011", čisto da vidim "š'a ima"

Pre svega da se zahvalim (očigledno zadovoljnim) klijentima, pre svega Iliji, Godži i Draganu Babiću, za sve preporuke koje daju za www.host011.com . Sva trojica od mene imaju besplatno po jedan hosting paket, any time.

Ne želim ovo da zloupotrebim za promociju već nešto drugo: na svim onim forumima čitam kako "analiziraju" hosting ponude raznih provajdera i jedina dva zaključka koji mi se nameću je da su većina ljudi ili pretenciozni (precenjuju sebe i svoj sajt) ili nemaju pojma šta pričaju.

Komentariše se najviše bandwith, kao 10 GB im je malo. Ja nudim 10 GB na "najslabijem" paketu, i moram da vam kažem da na celom serveru, od 62 hosting paketa samo 4 sajta idu preko 1 GB mesečno.

1. Romance Cafe sa 140 GB mesečno
2. Devprotalk sa 5,5 GB mesečno
3. Astra Sport Bets ( www.astrasb.com ) sa 5,2 GB mesečno (ovo je prilično uspešno jer je ceo sajt text-only, tako da bi u normalnim uslovima bio verovatno preko 20 GB da sajt ima grafike kao jedan prosečan sajt)
4. dnevnikeklektika.com Dragana Babića, koji je na 1,6 GB mesečno (i on je po meni iznenađenje, nisam verovao da jedan domaći blog ima toliki protok)

Problem sa hostinzima je što većina nudi neke šarene laže, meni je najmanji problem da svima dam 200 GB bandwidth kad ionako niko neće da "potroši" ni 1% toga, ali ono što meni smeta je što ljudi ni malo ne razmišljaju.

Ako postoji plan da se napravi veliki sajt, onda je razumno razmišljati o većem protoku i planirati unapred, ali vidim neke likove koji se raspituju za hosting za sajt koji još i ne postoji, čak i ne znaju šta bi stavili na taj sajt, a već komentariši kako ima je 10 GB malo.

Ja sam išao fair & square logikom, poučen iskustvom, skrojio pakete u kojima mogu svi da se nađu, sa optimalnim "dimenzijama", međutim očigledno da pali sistem štapa i kanapa, navaditi ljude sa nekom ogromnom cifrom iako to realno njima neće trebati. Takvi ljudi su čak spremni pre da daju i veće pare za ono što im ne treba nego optimalne pare za optimalne potrebe.

I onda, naježim se kada vidim one koji traže Free hostinge (zar to još postoji danas kada su cene hostinga tako male?) i kada im ponudi neko jeftin hosting oni su u fazonu "ma neću da dajem pare za hosting". I onda odu da free server i postave sajt "Profesionalna uzrada web prezentacija".

A koliko nemaju pojma šta pričaju, video sam čak nekoliko diskusija u kojima neki tvrde da preko hostinga XXX ne mogu da registruju .co.yu domen. To je osnovno neznanje, i klasična potvrda da oni u stvari nemaju pojma ni kako to sve funkcioniše.

Off Topic: Aj kada već spominjem, spremam i neki "happy hour", koji će trajati jedno 2 nedelje sa superteškim paketom za superlake pare, što bi rekli "stay tuned", a već imam ideju šta bi ljudima privuklo pažnju, pri čemu mi je glavna ciljna grupa developeri, pošto su to ljudi sa kojima se očigledno najlakše i najuspešnije sarađuje.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 29. 04. 2006. u 03:48.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat