Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 09. 2008.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja moram ipak malo da se hvalim

Naime, sajt www.mitros-music.com (domen je nov, do pre godinu dana domen je bio mitrosmusic.co.yu koji ne samo da nije bio dobro kotiran, nego ga nigde nije ni bilo) sam uspeo da postavim na prvu stranu na google po svim mogucim kljucnim recima vezanim za muzicke instrumente (na sprskom jeziku).

Sta sam radio? Pa nista sto vecina ljudi ovde ne zna. Dobar title, keywords i description koji ima nekog smisla, struktura HTML-a po PS-u ... znaci nista revolucionarno i nista sto je "neka tajna". Napomenjime da se sajt nigde ne oglasava.

Evo dela mail-a koji sam slao klijentu (ne bih da pisem sada zasto se dopisujem sa njim, to je opet tema za drugu pricu):

Citat:
Ono sto je vazno je da sam uradio ono sto sam ti obecao, a to je da se dobro pozicioniras na google. Ako se secas, mitros music sajt se nije nigde pojavljivao na google, a sada sam bas testirao i svuda si na prvoj strani po mnogim pretrazivanjima (ovo su samo oni koje sam testirao slucajnim izborom)

prodavnica muzickih instrumenata
gitare beograd
klavijature novi sad
gitare prodavnica
prodavnica gitara
stratocaster beograd
fender prodavnica
...
i mozes tako da probas gomilu kljucnih reci po kojima ljudi pretrazuju na google, uvek si ili 1. na spisku ili si u prvih 10 rezultata sto je vise nego fenomenalno.

Evo samo još da dodam par primera sa google, sada sam pokušavao pretragu: električne gitare

Ne samo da imaš prva 2 rezultata na spisku pronađenih sajtova, nego si prvi čak i kada se pretražuju slike električnih gitara.

Isto važi za akusticne gitare, ozvučenja, bubnjevi, klavijature, klasični instrumenti, gudački instrumenti, violončela... evo probao sam čak i jedan proizvod koji imaš (slučajnim izborom): Fender Standard Tubular Guitar Stand - i tu si na prvoj strani čak i u svetskim razmerama (u poređenju sa ostalim svetskim sajtovima, čak si uzlistan i pre www.fender.co.uk i pre guitarcenter.com, guitrarshop.net i mnogih drugih svetskih sajtova.

Naročito pogledaj: "klasični instrumenti"... toliko ima tvojih rezultata kao da si jedini u srbiji koji prodaje klasične instrumente
Zasto ovo pisem? Ja nisam neki SEO expert, dovoljno je samo malo truda i upotrebiti malo "forumskog znanja" kao i common sense... možemo mi sada da pričamo o detaljima i ko zna šta, ali očigledno je da najjednostavnije stvari funkcionišu jako dobro.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku: