Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2006.   #17
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

mislim da je to vise pitanje karaktera, nego pitanje neophodnosti. koliko si vremena potrosio na potpuno nebitne i lose prezentovane stvari tokom studija? zapravo, pravo pitanje je, sa kolicinom i dostupnoscu literature u danasnjem vremenu - sta te sprecava da to sam uradis?
npr. pre nekog vremena sam se sreo sa drugarom sa studija koji je zavrsio na katedri za teorijsku kvantu fiziku na jednom od prestiznijih evropskih univerziteta, kod jednog od prestiznijih profesora i imao je neprijatno iskustvo da je morao da prolazi ispocetka kroz teorijske predmete (mat fizika 2/3), za koje smo naivno mislili da posto su teorijski predmeti sa teskom matematickom podlogom "ma ok, mata je mata"... jbg - nije. opet, losa klasifikacija je bolja od nedostatka bilo kakve klasifikacije materije, ali to opet ne menja nesrecnu cinjenicu da je u pitanju losa klasifikacija (barem u kontekstu vremena sadasnjeg - verujem da je interesantno analizirati matematicki korpus tokom istorije, ali onda bi trebalo promeniti zvanje u npr. "istoricar fizike", "istoricar matematike", "istoricar CS-a", karikiram - ali nazalost cesto nije daleko od istine).
caboom je offline   Odgovorite uz citat