Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 11. 2009.   #14
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Imam HTC Magic, vec nekih 20ak dana...
Uzet je kao zamena dok ne osposobim iPhone (nemojte da vam ispada na mermer i na kaldrmu... ostalo je ok)

Prvi utisak je, zapravo, vrlo pozitivan... Dosta sam citao o Androidu, imao priliku da vidim ponesto, ali ne i da svakodnevno koristim. Neka resenja su nesvakidasnja i vrlo zanimljiva, ali ima i ekstremno iritantnih stvari.

Da se odmah ogradim.. snob sam, naviknut na iPhone... imam ga vise od dve godine... prilagodio sam ga maksimalno svojim potrebama i prosto ga volim... sa svim manama i prednostima, uspeo sam da napravim da mi je cela kancelarija na telefonu i da to osim sto postoji, zaista i radi dobro...

Magic je simpatican...
Graficki gledano, intrface je jako pregledan i ne deluje dovrseno i lepo uobliceno...
Paket u kome telefon stize je bogat i zaista covek nema potrebu da nakon toga ide u kupuje nesto dalje...
Gps radi brzo i dobro, konekcija sa racunarom je jednostavna i brza...
Sistem obavestavanja o novim desavanjima je jako lepo odradjen (iako nekad moze da iritira)...

Ono sto mene iritira je npr sledece...
Kada je telefon dosao, imao je nesto kapaciteta baterije puno i kao, sacekaj da se to isprazni pa na punjac... Noc, uzeh da se igram... i tako nakon nekog vremena samo crn ekran... Gledam ja, probam, ne reaguje... Upalim svetlo, vidim da je sve na ekranu, ali nema pozadinskog osvetljenja... ne budem lenj... on covek gasi pozadinsko kad baterija padne na 20% ... I ne moze da se jednostavno upali, a na telefonu se ama bas nista ne vidi ni pri prosecnom svetlu ako je tako...
Drugo... touch screen... nije ni blizu iPhone-u... nedostatak multitoucha takodje je problem (nije snobizam, prosto je prakticno)....
Zatim... upotreba touch screena nije bas inventivna... u nekim varijantama umesto da jednim pritiskom na text box dobijete mogucnost da upisete, desi se da je to proces od 3-4 pritiska jer se jednom selektuje koji je boks, drugim aktivira, trecim izvlaci tastatura i sl...
Browser je nedovoljnog kvaliteta za takav telefon... prosto to kako funkcionise...
Facebook aplikacija je klasicno djubre... sto je veliki minus obzirom na njegovu popularnost...
Kamera je bas ekstremno losa i spora... nisam nesto narocito zaludjen time, ali ovako nije bilo ni pre 3-4 godine na telefonima ove klase...
Nedostatak prikaza datuma na default ekranu... imate cak dva sata... analogni i digitalni, ali datuma nigde...

I naravno... najveca mana.. mali izbor aplikacija, koje su pritom niskog kvaliteta...

Uzmemo li u obzir da maltene isti hardware pokrece iPhone i Magic i to kako izgledaju aplikacije i igre na jednom i drugom, Magic stvarno deluje kao decija igracka... Banalan primer su Gameloft igrice... Znamo da su lider, da prave cudesa... na Magicu to izgleda kao igre sa automata od pre 20 godina... sto je simpaticno, ali na iPhone ima veliki broj izuzetno dobrih igara, ciji kvalitet u nekim situacijama prevazilazi i potrabl gejming platforme.... Sa aplikacijama je ista stvar... nije mi problem da platim, i inace koristim gotovo uvek legalan software, bar ono sto redovno upotrebljavam, ali mi predstavlja problem da placam nesto sto je nezadovoljavajuceg kvaliteta...

I iPhone je u pocetku bio bleda senka onoga sto je danas, ali je za samo (?!) dve godine postao cudo... Android je dostupan godinu dana, a ne mogu da kazem da je ovo gde je sada sto se razvoja tice - impresivno...
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje Ivan Minic za poruku: