Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2007.   #3
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Ja mislim da je cela frka nastala zato što zakon jednostavno ne može da se zamajava time da li je neko delo učinjeno iz dobre ili loše namere. Čim ti otkucaš sql injection string u search box nekog sajta, uradio si nešto što izlazi van njegove namene i niko zaista ne želi da se pogađa sa tobom da li si to uradio iz dobre ili loše namere.

Vlasnici veb sajtova treba da se pobrinu da su njihovi sajtovi sigurni, sami ili uz pomoć specijalizovanih konsultantskih firmi. A svi oni koji bi da se bave security ispitivanjem, čačkanjem i bušenjem, treba to da rade kroz te firme, isključivo na insistiranje klijenta.

Ja lično ne bih tužio nikog za koga smatram da ima dobru nameru i zahvalio bih mu se na pronađenim propustima, ali to je zato što bih imao vremena, volje i znanja da prosuđujem. Ne mora da znači da bi svako reagovao na isti način, ali nisam siguran da je pametno isprobavati bilo čiju etiku na taj način.
jablan je offline   Odgovorite uz citat