Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 05. 2012.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default Pregrevanje GPU na laptopu

Znam da je ovaj deo foruma uglavnom za review hardvera, ali nisam video gde bi drugde bolje pristajala ova tema.

Elem, imam lenovo g550 laptop nešto više od dve godine (istekla garancija) i već oko godinu dana imam problem sa pregrevanjem. Toliko se grejao da se čak i gasio sam od sebe - ali jaaako retko. Nekoliko puta je čišćen i opet se pregreva.

Juče sam ga nosio kod poznanika koji drži servis računara i skinuo je poklopac odozdole, skinuo ventilator i hladnjak (i rešetku kroz koju ventilator izduvava vruć vazduh), sve detaljno očistio, zamenio pastu i na CPU i na GPU (čak je, kako kaže, stavio više nego obično), sve ponovo sastavio i zaista se smanjila temperatura procesora, i ventilator mnogo više izduvava nego ranije. Ipak, temperatura GPU je ostala ista.

Pre testiranja (idle):

CPU - ~60 °C
GPU - 70-75 °C

Posle testiranja (idle):

CPU - ~50 °C
GPU - 70-75 °C


Juče reko' aj' kad je očišćen da probam da igram Battlefield Play4Free koji sam i ranije mogao da igram ali je dosta kočilo. Ovaj put je radilo bolje (bez (mnogo) seckanja; i dalje sa ubijenom grafikom u opcijama igre) ali se posle oko sat vremena laptop ugasio. Kad sam ga upalio ponovo GPU je pokazivao 75 °C.

Koristim Windows 7 i isključio sam Aero ali i dalje drži istu temperaturu

Googlao sam malo i video da gomila ljudi ima ovaj problem ali bez nekog konkretnog rešenja. Da li neko ima ideju, da li bi možda onaj stalak za laptopove pomogao, ili da probam ovako nešto:



edit: Kada isključim laptop sa punjača temperatura GPU padne na 63-64 °C u roku od minuta...
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?

Poslednja izmena od Nemanja Avramović : 01. 05. 2012. u 13:13.
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat