Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 10. 2005.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To je po meni vlo slicno onoj "domaćoj": Mož' da bidne al' ne mora da znači

Prvo sto mi je palo na pamet pre nego sto sam procitao tekst je da su napokon shvatili da im je ovo najjeftiniji nacin, sto je i potvrđeno u tekstu:
Citat:
Očigledno je da su privrednici shvatili da je Internet najjeftiniji način komunikacije sa potencijalnim stranim klijentima, a u narednom periodu bi trebalo staviti akcenat na edukaciju iz oblasti online promotivnih aktivnosti nakon postavljanja sajta na Web.
naročito kada se uzme u obzir koji su alternativni načini:
Citat:
* 5% putem sopstvenih agenata upućenih na inostrano tržište.
* 8% putem sopstvenog predstavništva u stranoj državi.
* 10% putem agenata angažovanih na stranim tržištima.
* 15% u okviru organizovanja nacionalnih programa.
* 17% putem distributera.
* 22% izlaganjem na sajmovima.
* 23% putem Interneta.
Svi navedeni osim interneta su daleko skuplji, pa nije nikakvo iznenađenje što su statistički (a statistika može da se tumači na razne načine) opredeljeni za internet. Zamislite samo troškove jednog sajma u inistranstvu u odnosu na troškove održavanja jednog sajta. Cena je otprilike tolika da za cenu web sajta još ne možete ni da se spakujete za sajam.

Međutim, kao što rekoh, ovo jednostavno ne mora ništa da znači, jer mislim da oni ne prepoznaju internet kao strategiju već samo kao najjeftiniju alternativu. Pravo pitanje je koliko će oni uložiti u promociju svog web sajta ili će to da stoji da im na vizit-karti nebi falilo www ili nešto (manki ) firma.com.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat