Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2007.   #14
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ubacio sam aplikaciju koju treba da testiram u tomcat folder i kad kliknem na bilo koji jsp file dobijam razne error komentare, tj ne radi.
Možda nisi iskopirao potrebne dodatne biblioteke koje su deo aplikacije, tj. koriste se u tim JSP fajlovima.

Imaš li WAR fajl (Web application archive)? Ako imaš, samo ga stavi u /webapps - TomCat će sam da vidi novi WAR fajl i raspakuje celu aplikaciju kako i gde treba. WAR fajlovi sadrže sve potrebno za rad aplikacije.

Rade li test aplikacije koje dolaze uz TomCat? Ako rade, onda je verovatno ovo što sam napisao.. nedostaje ti fajlova koji su deo aplikacije

E da, proveri i da li ti treba Java SDK da bi TomCat mogao da kompajlira fajlove. Kako rekoh, mislim da za novije verzije TomCata nije obavezan SDK (tj. JDK), ali nemoj me držati za reč. MacOS možda ima samo JRE (java run-time; nema kompajlera). Pošto su sve test aplikacije iz TomCat-a, čini mi se, već prekompajlirane, onda ne treba SDK za njih, ali tebi možda treba da bi tvoja aplikacija mogla da se iskompajlira..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 25. 05. 2007. u 18:35.
degojs je offline   Odgovorite uz citat