Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2012.   #42
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pa.. i da i ne. Ako pogledaš šta sam naveo, primeti da mnoge stvari nisu vezane za bilo koji jezik, npr. dizajner za izveštaje ili rad sa XML-om i XSLT-om.

Ja ne znam da je bio jedan projekt na kom sam radio poslednjih godina a da nisam koristio dizajner za izveštaje u VS-u. I to radi stvarno vrlo dobro, gomila izveštaja, čak prilično komplesnih, može da se uradi očas posla..

Najlepše od svega je što isti može super da dodje za izradu koječega što u biti nije izveštaj (npr. trebao sam nedavno da u jednu manju aplikaciju dodam deo gde se iz neke baze izvuku imena zaposlenih i onda im se šalje nekakav PDF sertifikat. I sad, možeš naravno da uzmeš neku biblioteku, otvoriš PNG koji je kao slika sertifikata i staviš ime i prezime i datum, itd i pošalješ na mail, ali isto tako očas posla možeš da otvoriš dizajner za izveštaje, uvezeš tu sliku kao pozadinu i samo staviš textbox-ove gde treba i to je to. Iz aplikacije onda samo pozoveš taj izveštaj sa ulaznim parametrima koji odu u te textbox-ove i dobiješ nazad PDF i šalji mail). Zaista štedi vreme, a i mnogo je lakše vizuelno dizajnirati izveštaje.

Ili, ali ako pogledaš šta će novi VS da donese za ljude koji rade igrice, razne 3D mogućnosti direkt iz VS-a... mislim da je to fantastično, bar za manje stvari. Iskreno, meni dođe da odem i kupim neku knjigu za C++/CX i VS.next čim iste izađu :-)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 18. 01. 2012. u 18:15.
degojs je offline   Odgovorite uz citat