Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2007.   #2
Taurus
Banned
 
Datum učlanjenja: 27.03.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Taurus is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao filmil
Тражим, али никако да нађем један вишеструко користан програм за њиндоњс.

Сви знају шта су то усидриви (dockable) прозори. Код разних интегрисаних окружења постоје панели који могу да се закаче за неко одређено место у главном прозору. Усидрени панели се залепе један за други, па када се мења величина неког од њих, аутоматски се подешава величина суседних прозора. На тај начин панели увек остају видљиви и поплочавају главни прозор

Мени треба програмче за Њиндоњс које ради исто то, али са обичним прозорима. Дакле нешто што ухвати нормалан прозор и смести га у контејнер ког корисник онда може да подешава по вољи. Уједно би било изванредно ако би могло да се чува који прозори се и у којим комбинацијама хватају и сидре.

Програмче ми треба да бих зауздао неколико програма које симултано користим у раду. Пошто у питању није интегрисано окружење, већ више независних програма, губим силно време да бих их поређао тако да се на монитору сви потпуно виде. Та вежбица мора да се понови сваки пут када се отвори нови прозор или нешто случајно или намерно померим.

Зна ли неко где има овако нешто? Гуглање са кључним речима "dock windows" дало је доста веза на програме који имитирају Мекинтошев док, а то није оно што бих хтео.

Ако нема, вредело би га направити.

ф
Postujem cirlicu, samo kratko pitanje, jel namerno pises њиндоњс ili je to typo?
To sve sto si pitao bi otprilike bio orginalni MacOS-ov eXpose, aplikacija koja je nevidjeno korisna, ali ona nema resize, vec ti automatski slozi sve prozore da se najbolje uklope, a zatim ti kliknes na onaj koji ti treba. Opet, koliki monitor moras da imas da bi ti sve aplikacije stale ( da ih poredjas jednu pored druge ).

Za PC postoji nesto nalik eXposeu, ali toliko ocajno radi da ti ne preporucujem.
Sad cu da iskopam kako se zove. E evo, ovako se zove > WinPLOSION v2.17 ( ja imam tu verziju ) ti proveri da li ima nesto novijeg datuma.

Inace moja topla preporuka, ako zelis da se igras , FlyakiteOSX transformacioni paket, ne opterecuje resurse, samo pazi kada instaliras da detaljno pregledas sta sve instaliras ( posto instalira 2 doka od jednom... i neki drugi bugovi ).

Bottom line, buy a mac. It just works.
Taurus je offline   Odgovorite uz citat