Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 07. 2006.   #32
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oliver
Jesam li ja uhvatio "los dan" servera, ili je ovo heavy metal (znajuci Iliju, ne bi me cudilo da provjeri i vremensku prognozu za Kamcatku prije nego sto se stranica "izrenda" ). Za login screen je trebalo nesto preko 0.5s
Inicijalno učitavanje je masivno plus sam primetio izuzetno slabe performanse određenih stranica. Tačnije, cela skripta je kabasta i troši dosta resursa. Gledaj to sa ove strane:
  • vreme provedeno u profileovanju skripte: 0s
  • vreme provedeno u izradi sistema za keširanje: 0s
  • vreme provedeno u optimizaciji koda: 0s (osim optimizacije koju radiš dok programiraš)

Veruj mi jednu stvar: performanse su jedan od prioriteta za 1.0. Keširanje, optimizacija koda, kresanje potrošnje resursa, smanjenje količine komunikacije sa bazom. Sam kod se sada menja suviše brzo...

Citat:
Originalno napisao oliver
Nego, Ilajdza, zasto free ovako nesto. Ajde, sredi da nesto ne radi osim ako se plati few bucks. Dinar po dinar...
Pogledaj ovo. Mislim da se ovako može izvući mnogo više uz manje uloženog truda (naravno, ako ti osnovni motiv nije stanje računa u banci).

Komercijalan app ne može dugo da drži u alpha / beta fazi, treba dokumentacija, support, sajt na mestu, cimanje sa papirologijom, ma treba ti sve. Troškovi: min 2K eura. Ovako su troškovi minimalni i količina truda za sam start minimalni.

Kada guraš kao open source dobici su neprocenjivi: u stečenom znanju (jedna od najpametnijih investicija IMO), ostvarenim kontaktima, referenca je dobra koliko je sama skripta dobra i popularna i vremenom se za tebe čuje mnogo dalje nego što sa komercijalnim projektom možeš da dosegneš.

Kasnije od svega stečenog možeš da imaš finansijsku korist i od znanja i od kontakata i od referenci i od toga što se zna za tebe u određenim krugovima.

Citat:
Originalno napisao zextra
Ja sam obratio paznju na brzinu renderinga, naisao si u losem momentu Meni se desavalo da vidim i do 2.6 sec, a malo posle toga vreme je bilo ispod 0.3 na bilo kojoj stranici.
Da. Potrebno je vreme dok PHP pohvata i učita tu silu fajlova (nisam brojao ali ih ima mnogo). Kad je ima u memoriji (ne mora da je parsira) stvari su mnogo brže. Zato je plan da se kod 1.0 distribuiraju paketi sa izvornim kodom + paketi progurani kroz Zend Encoder i IonCube za ljude koji imaju podršku za njih na serveru.

Inače, to je jedan od problema PHPa kao platforme. Zbog komercijalizacije i želje Zenda da zaradi jedan od najboljih načina za podizanje performansi aplikacija koji je inače podrazumevan kod ostalih skript platformi ovde je nedostupan većini (zbog cene).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 02. 07. 2006. u 13:52.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat