Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 01. 2007.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default paralelni download

treba da napravim php skriptu koja skuplja neke podatke sa neta, i zbog perfomansi to treba da se radi u paraleli, znaci da se otvore sve konekcije, saceka malo i pogleda sta je skinuto, a ne klasicna skini jedno, skini drugo, skini trece sekvenca...naravno postojace kesiranje skinutih podataka, ali ocekivani cache hit rate je vrlo nizak tako da cu morati da obratim paznju na perfomanse, da se to sve ne bi vuklo najstrasnije..

Imam dve ideje, jedna je da probam da otvorim vise socketa i da onda koristim non-blocking select da ih citam u paraleli kako stizu podaci, ili druga varijanta da pomocu exec pokrenem nekoliko instanci wgeta (svaku u zasebnom shellu) koje bi skidale rezultate u fajl, i onda na kraju preparsiram te fajlove. Prvu varijantu sam vec radio u perlu, ali nemam pojma kako to radi u php-u, jel ima neko iskustva sa tim ? Dinke ?

Nemam pojma koja varijanta je bolja u smislu perfomansi (pre svega me zanima server load vs. brzina), sta mislite ?? Jel imate mozda neku bolju ideju ?

Da li postoji neka varijanta da se forkuju procesi u php-u pod apachom ? to bi isto mogao da bude alternativni pristup, mada sumnjam da bi to imalo bolje perfomanse...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat