Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 07. 2007.   #29
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Pa vise stvarno ne znam postoji li nacin da ikako konkretizujemo dilemu i prestanemo da mesamo babe i zabe.

Gotova resenja koja su pominjana na pocetku ovog thread-a su Joomla, Drupal, Xoops, Typo3 itd.
Da li ti pricas o spominjanim resenjima tog tipa, ili o kategoriji biblioteka kao sto su jquery ili recimo prototype??
U principu nebitno je. U oba slucaja koristis tudji kod - koji mozda nije dobar, recimo ima sigurnosne propuste, kome se moras prilagoditi ako zelis nesto sto nije omoguceno osnovnim kodom, a da li se radi o modifikaciji drupala ili jquery-ja nebitno je manje-vise.

DIY od nule ima prednost da znas sta je gde, ne moras da se snalazis u tudjem kodu i sto sam kod moze da bude bolji, ali u svakom slucaju je potpuno prilagodjen tvojim potrebama. Nema jedne linije vise nego sto treba.

Reuse tudjeg koda ima za prednost sto manje pises sam. Moras se prilagoditi tudjem kodu, medjutim.

Dakle, radi li se o biblioteci ili nekakvom gotovom CMS isto je manje-vise ako je modifikacija potrebna, jer nekad ti ni biblioteka npr. jquery nece raditi posao (recimo bas mora u safariju da radi ili sta vec)

Napisao sam da jedan covek moze napisati web projekt. Spomenuo sam da je pisanje vBulletina od nule moguce.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 05. 07. 2007. u 22:50.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat