Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 12. 2006.   #36
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Sajt sa 3.000 poseta ukoliko je specijalizovan i orijentisan na reklamirajući proizvod ili uslugu može dovesti mnogo više kvalitetnih poseta u odnosu na sajt generalne tematike. Tačno je da sa porastom poseta raste i broj CT-a ali je problematičan njihov kvalitet i potencijal.
Slazem se s ovim, potpuno.
Ja imam iskustva da se sponzori na mom sajtu zadrzavaju ako je njihova ciljna grupa ujedno i ciljna grupa mog sajta.
Moj sajt je tehnicki orijentisan, i ima vrlo jaku Windows/Zastita sekciju...
Pre vise od 20 meseci, tri antivirusne distributerske firme su pocele istovremeno da se reklamiraju na mom sajtu, i evo i dan danas njihovi baneri stoje na mom sajtu, svo vreme su tu, iako su jedni drugima konkurencija, i znam da ce jos dugo biti tu...
I sa ostalim sponzorima imam slicna iskustva, u 95% slucajeva nastavljaju reklamu bar u naredna 3-6 meseca.
A imao sam recimo slucaj kad se kod mene reklamirao sajt tipa online aukcija, i nije produzio baner, jer posetioci mog sajta nisu zainteresovani za tako nesto...

Dakle, vrlo je bitno pogoditi sajt sa vasom ciljnom grupom.

Sto se tice komentara da veliki sajtovi uglavnom imaju losiju ponudu od manjih ... i ja mislim da pojedini sajtovi imaju astronomske cene... ali postoje i sajtovi gde je cena sasvim OK, kao sto je Elitesecurity (600.000 unikatnih poseta / 80 eura) ili moj sajt (230.000 unikatnih poseta / 50 eura)

I naravno, ko sto rekoh, bitno je da ciljna grupa oglasivaca bude ujedno i ciljna grupa sajta na kome se on oglasava.
Cist primer je moj sajt. Ako gledas gde je povoljnije, to je ES, ali se Antivirusne kompanije ipak reklamiraju na mom sajtu, jer ima mnogo ozbiljniju i vecu sekciju o zastiti od virusa.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 02. 12. 2006. u 03:54.
Peca je offline   Odgovorite uz citat