Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 03. 2009.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, planirao sam da čuvam u fajlovima na disku, mene je više interesovalo da li je stvarno neko radio sa tim LONGTEXT i kako to izgleda pošto može jako puno podataka da se upuše, verovatno otkida koliko mu je memorije potrebno.

@MorenoArdohain: To nije neobično, naročito za neke config variable koje se čuvaju u bazi, umesto da svaki put čitaš iz tabele, čitaš samo kada se nešto promeni i generišeš validan PHP file, sačuvaš negde a tvoj script uvek radi include tog fajla. Jedino što sam ja držao i rezervnu kopiju, pa ako se nešto desi, učitam to umesto generisanog php-a, čisto za svaki slučaj.

Totalno offtoppic (a možda i nije?):

Ja sam viđao slučajeve (ako kažem ko je tako radio - mnogi će se šokirati pošto za tu osobu misle da zna da programira), gde ne samo da svaki put čita config iz tabele nekom funkciojom readConfig("ime_config_varijable") koja da pokupi tu vrednost radi database query tipa: "SELECT value FROM config WHERE field='ime_config_varijable' ", već se dešava da za svaki put kada mu treba ta ista varijabla - poziva tu funkciju koja opet izvršava query.

I da stvar bude još gora, na dosta mesta ima to u foreach petlji. Bili smo šokirani kada smo videli koliko se querija izvrašava po strani, to je išlo skoro do 100, što je bez obzira da li je query brz ili ne - neverovatan propust. To je onaj isti koji ima preko 300 klasa i u jednom config.php koji se učitava na svakoj strani - sve ih include-uje... šta će čovek... bolje da bude sigurno nego da razmišlja da li je include-ova neku klasu.

Mada na istom mestu od iste osobe sam video i druge "tajne programiranja", recimo konektovanje na bazu u foreach petlji... znači za svaku iteraciju. To nije propust ni omaška jer se ponavlja na nekoliko mesta, to je očigledno "stil programiranja"

Off Topic: Grozan sam danas... šta ću, samuraj me je zagrejao pa sada pichim full speed.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat