Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2009.   #1
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Question Multilanguage wordpress site

Opet ja s tim wordpressom

Kako izvesti multilanguage site u wordpressu?
Znam za xlanguage i qtranslate pluginove, i oni su mi oke riješenje kad se radi o sadržaju, ali što kada trebam imati englesku, njemačku i talijansku verziju cijelog interfacea?

Neke ideje su:
Staviti tri odvojene WP instalacije.
Neka je domena.com root, i prema IP-u onda usmjerava na domena.com/eng ili na domena.com/deu ili domena.com/ita

Druga ideja je imati jednu instalaciju WP-a s tim pluginovima, i tri odvojene teme, odnosno, ista tema prilagođena za određeni jezik. Opet nekako po IP-u odrediti odakle je posjetitelj, i ako postoji tema i sadržaj za njegov jezik, prezentirati taj.

Treća ideja je imati spomenute pluginove, i ne tri odvojene teme, nego jednu koja će imati svoje template fileove raspoređene prema jezicima. Znači index.php će vidjeti odakle je posjetitelj i onda ako je recimo talijan, index.php će includeati header_ita.php, sidebar_ita.php i footer_ita.php

Meni se prvi način čini nekako najlaganijim, ali je nespretno imati 5 loginova za praktički istu stvaru :/

Što vi mislite?
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat