Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2015.   #7
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mslavko Pogledajte poruku
Na osnovu linka koji je Branko postavio shvatio sam da se mogu koordinate prikazati tako sto bi se vrsilo izracunavanje npr. za x = (x[1] - x[0] )*10 000 na taj nacin dobijam brojeve za x osu ... ukoliko bi se prepotsavilo da x pocetak umesto 0,00 koordinata ima x[0] koordinate...
Kôd:
NewValue = (((OldValue - OldMin) * (NewMax - NewMin)) / (OldMax - OldMin)) + NewMin
OldValue - vrednost koju želiš da konvertuješ
OldMin - minimalna vrednost za lat/lng od svih vrednosti koje želiš da konvertuješ (koje čine polyline), dakle u gornjem primeru sa koordinatama nađeš minimalnu(najmanju) vrednost za lat odnosno lng u zavisnosti koju dimenziju konvertuješ
OldMax - isto kao i OldMin samo maksimalna(najveća) vrednost
NewMin - minimalna vrednost za width/height canvas elementa, dakle 0 (nula) ili neka druga vrednost ukoliko ne želiš da kreće od 0 već da imaš margine.
NewMax - maksimalna vrednost za width/height canvas elementa, dakle 500 odnosno 400 u zavisnosti koju dimenziju konvertuješ

Nisam baš vešt u objašnjavanju, ali nadam se da je jasnije.

Ukoliko sam dobro razumeo problem.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”

Poslednja izmena od Br@nkoR : 14. 01. 2015. u 23:10.
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Br@nkoR za poruku: