Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 07. 2008.   #103
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
@Ivan:
Pa Skype u sustini duplira / sinhronizuje klijente ukoliko koriste istu identifikaciju. Ja recimo imam potrebu da se nakacim od kuce na skype na poslu (skype mi je na poslu non-stop upaljen kao i comp) i sve chatove koje odradim kuci (u tom momentu sam nakacen sa oba compa) sutradan nadjem na poslu u logovima. Nisam probavao voice ali mislim da je to ono sto Dejan spominje.
To i cinjenicu da ukoliko si na javnoj IP adresi i sa dovoljno velikim bandwidthom po njihovoj proceni - koristice tvoj Skype klijent kao supernode, sto znaci da ce preusmeravati RTP stream preko tebe - jesce ti bandwidth. Ne dao ti Bog da placas za taj bandwidth...
Imao sam presrecnog klijenta koji je placao net po protoku i insistirao na Skype-u sve dok nije stigao racun za net. Siroma'.

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
Da je najgori i nije bash... bar se skype ne moze prisluskivati 'tako sto ces uhvatiti stream' dok ostali VoIP provajderi nemaju nikakvu zastitu i ladno u pola razgovora mozes da upadnes i snimas.
Ovo je tacno za ostale provajdere. A Skype cu da probam koliko ovih dana i javljam rezultate.
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog
dkurel je offline   Odgovorite uz citat