Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2008.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo pitanje je koliko jezika planiras da podrzis, ako je 2 onda moze svakako, i mozda je bolje imati u istoj tabeli oba jezika

Ako imas vise, pa jos ako je promenljivo... onda je bolje praviti language tabele... na primer, ja sam jednom koristio sistem gde pre nego sto definisem kako se zove tabela, proverim koji je jezik , ako je engleski dodam na ime tabele _en ako je srpski, dodam _sr, ali to onda znaci da moras da imas po 2 tabele za sve zivo sto je cimanje.

Najbolje resenje je imati posebne language tabele i u njoj index language char(2) i onda radis uvek joinove, ne znam bolje resenje za sisteme sa vise od 3 jezika i gde je taj broj promenljiv. Znaci drzis jednu fast tabelu u kojoj su osnovni indexi i ono sto se ne prevodi, na primer DATE ili neki counter ili nesto... a za svaku imas dodatnu tabelu u kojoj je primary key (id, language)

I da... ako ces da budes gadljiv na "ne-lepa" resenja, to je dodatni problem. Ako sam nesto naucio sa mysql je da nije najbolje uvek ono sto je "by the book", narocito kod tih ref. integriteta i ostalih stvari. Sve je to lepo u teoriji ali u praksi je bolje malo "zaobici" pravila i zazmuriti na jedno oko za lepotu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat