Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2012.   #5
Anakin14
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 23.02.2012
Poruke: 92
Hvala: 0
1.169 "Hvala" u 15 poruka
Anakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished roadAnakin14 is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dee Pogledajte poruku
ne ulazeci u odabir baza, nacelno bih napravio ovako:

1) proglasio serversku bazu glavnom
2) sve tabele koje se editiraju na vise mjesta neka imaju i referencu na lokaciju (da bi znao koji row je gdje unesen)
3) ako je potrebna sinhronizacija prije pocetka rada na kompu1 > onda povlaci sto treba povuci sa servera prije pocetka rada
4) na kraju dana rutina salje serveru sto je taj dan napravljeno i cisti lokalnu bazu

PS.
jebo korisnika koji hoce sinhroniziran sustav, a nema elementarnu infrastrukturu (Internet). to stavi u zahtjeve. radije mu slozi mobilnu aplikaciju jer selit podatke stickom iz baze u bazu nije neka sreca.
aj ovako, iznbacicemo treci racunar, imamo samo prvi na kome se radi i server.
Poenta je da tvoj predlog nije dobar jer je potrebno da se i sa racunara vade izvestaji i u slucaju da nema neta tako da moramo da imamo full bazu i na serveru i u lokalu, zato moj je predlog:

da se jednom dnevno uporedjuju brojevi redova u tabelama i updatuje baza na serveru, a tabele koje se menjaju na serveru bi trebale da se momentalno update-uju na racunaru (da li mogu da imam pristup sa servera udaljenoj access bazi da bih odmah updatevao? za ovo mi pretpostavljam treba vpn?) da napomenem samo jedna tabela se updatuje na serveru i odmah sinhronizuje dok sve ostale se updatuju na kompjuteru i jednom dnevno se sinhronizuju sa serverom.

Da li je ovo najbolje resenje?
Anakin14 je offline   Odgovorite uz citat