Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 08. 2012.   #35
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

U normalnim (i vecim) firmama bi to bilo tako kako si opisao, ali nazalost ovde kod nas nit ima mnogo normalnih firma nit ima mnogo vecih IT firma.
Meni se desilo da me firma kontaktira da im treba senior programer i da nude uslove od 2 nedelje obuke (ne placeno), 3 meseca probnog rada (znaci bez prijave) i platu od 450e, a pre toga su napricali kako imaju milionske projekte i preko 15 zaposlenih. Na moj odgovor da ja trenutno imam platu duplo vecu od toga sto su mi ponudili, da sam prijavljen i da mi ide staz i da mi uopste ne odgovara da mi se staz prekida na 3.5 meseca i da necu da radim za dzabe ni dan a kamoli 2 nedelje, njihov odgovor je bio "pa dobro, ovde bi radio na milionskim projektima a i postojala bi mogucnost za povecanjem plate"..

Mislim da cesto i poslodavci precenjuju sebe, ondnosno svoje firme (sto je cesto i slucaj sa radnicima), isto tako po meni je sasvim ok da te poslodavac pita koliko platu ocekujes, ili da ti kaze koliko je spreman da izdvoji za tebe, jer po meni je besmisleno ici na 3 kruga razgovora da bi ti na kraju saznao da ono sto oni nude nije realno za tebe, odnosno da ono sto ti trazis nije realno za njih..
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Blood za poruku: